Jehličnany V této kategorii nejsou žádné produkty

Podkategorie

 • Thuje / Zerav

  Stálezelené jehličnany různých druhů a tvarů. Listy jsou obvykle šupinovité. Jsou zcela mrazuvzdorné. Některé kultivary využíváme do živých plotů, jiné jako solitery zahrady popř.do skalek zakrslejší formy.  Vysazujeme na dobře propustné výživné půdy na plné slunce. Rostliny chráníme před studeným vysušujícím větrem. Tvarování živých plotů provádíme na jaře nebo v pozdním létě.

 • Borovice

  Borovice je stálezelený jehličnatý strom. Borka je často rozpraskaná. Mají malé svazečky dvou až pěti jehlicovitých listů. Jsou užitečné jako záštita některých zvířat i jako větrolam. Zakrslé a pomalurostoucí druhy využijeme ve skalkách. Borovice nesnášejí delší přemokření. Vhodné umístit na plné slunce.

 • Cypřiše

  Cypřišovce jsou rychlerostoucí a stálezelené jehličnany sloupovitého vzrůstu. Pěstujeme jako solitery nebo v stálezelených živých plotech. Jsou zcela mrazuvzdorné. Pěstujeme v dobře propustných půdách na plném slunci nebo polostínu. Při sestřihu nezasahujeme do starého dřeva.

 • Jalovec

  Jalovce pochází ze suchých lesů a strání severní polokoule. Jalovec snáší různé půdy a růstové podmínky. Vhodná jsou slunná horká stanoviště. Pěstujeme jako solitery, polehavé kultivary vytvoří souvislý koberec. Kontakt s jehlicemi může zhoršovat kožní alergie.

 • Jedle

  Jedle pochází z horských oblastí. Větve jsou uspořádané patrovitě. Jehlice mají často na rubu dva podélné, stříbřitě bílé proužky. Stromovité jedle se uplatní nejlépe jako elegantrní solitéry. Jsou vhodné pro vytvoření temnější kulisy pro světlejší předsadby jiných rostlin. Drobné a zakrslé kultivary jsou přímo předurčené do zahrádek.

 • Jedlovec

  Jedlovec je stálezelný jehličnan. Terminální výhon je obvykle obloukovitě skloněný. Stejně jako u jedlí, nalezneme na rubu jehlic dva bílé proužky. Jedlovec patří právem k nejkrásnějším soliterám mezi jehličnany.

 • Jinan (Ginkgo)

  K rodu jinanů patřií jeden druh opadavého dvoudomého stromu, povodem z jižní Číny. Ve volné přírodě se již nevyskytuje. Pěstuje se v čínských chrámových zahradách nebo jako solitéra. Vějířovité listy, středně až žlutě zelené listy se na podzim barví do zlatožluta. Když se dužnaté plody rozkládají, nepříjemně páchnou. Obsahují velké, tvrdé pecky se sladkým jádrem. Jinany snášejí znečištěné ovzduší.

 • Modřín

  Modříny mají krásné mladé jehličí a obvykle zářivě žluté až červené podzimní zbarvení. Modříny jsou vhodné jako solitery a snášejí široké rozmezí podmínek. Jsou zcela mrazuvzdorné. Pěstujeme na dobře propustné půdě na plném slunci.

 • Smrk

  Smrky jsou stálezelené jehličnany pocházející z lesů chladného a mírného pásu severní polokoule. Smrky jsou užitečné pro ochranné výsadby nebo jako soliterní stromy. Několik kultivarů je zakrslých. Pěstujeme v jakékoli hluboké, dobře propustné půdě na plném slunci.

 • Tis

  Tisy jsou dekorativní jak výraznou,červenohnědou, v pruzích odlupčivou borkou, tak čárkovitými tmavozelenými , na rubu světlejšími, dvouřadě uspořádanými listy. Na samičích rostlinách dozrávají na podzim semena, která jsou obalená nápadným dužnatým, obvykle červeným míškem. Vzpřímené kultivary jsou vhodné do soliterní výsadby, polehavé jsou výtečné jako půdopokryv i v hlubokém stínu. S výjimkou míšku jsou všechny části rostliny jedovaté.